logotyp
Login

Spolupráce

Spolupráce se školami v Chrášťanech, Jinočanech a Tachlovicích

Naše Škola uspěla se žádostí o grant na projekt v Operačním programu vzdělávání pro konkurenceschopnost EU. Náš společný projekt nese název:
„Spolupráce malých a málotřídních škol ke zvýšení rozmanitosti v jejich pedagogické práci".
Naše školy mají podobnou velikost, nacházejí se nedaleko Prahy a jsou od 1. do 5. třídy. Již v roce 2008 jsme prvně připravili plán vzájemně spolupráce, výměny zkušenosti a podnětů, společně organizovaných seminářů pro učitele a školních akcí pro děti. Letos se nám konečně podařilo získat grant, který znamená velkou materiální podporu plánovaných aktivit včetně možnosti vybavit školy potřebnými pomůckami a materiálem.
V pátek 22. března ředitelé partnerských škol v Jinočanech slavnostně podepsali smlouvu o partnerství a ve čtvrtek 3. května jsme uspořádali první setkání našich pedagogických sborů u nás v Holubicích a Tursku. Začali jsme připravovat realizaci aktivit v oblastech hudební, tělesné a výtvarné výchovy a v oblasti dosahování čtenářské gramotnosti. Naše žáky v příštím školním roce čeká mnoho zajímavých akcí . Bude to například společná hudební dílna a společná vystoupení ve všech obcích. bude to lehkoatletická olympiáda, turnaj vkopané, turnaj ve vybíjené a stolním tenise. Budou to keramické dílny a společná výstava našich výrobku. Sepíšeme „štafetové" vlastní čítanku a doplníme ji vlastními ilustracemi.
Těšíme se. Že založíme trvalou spolupráci mezi našimi školami, která už jen vzájemnou výměnou zkušeností mezi pedagogy, společným dalším vzděláváním a společnými aktivitami obohatí práci našich škol a naši žáci si vyzkouší obstát ve větší konkurenci, dostanou příležitost uplatnit své nadání ve specifických činnostech a osvojí si schopnost spolupráce.
Mgr. Vít Solle. ředitel školy
 
Hledáme odbornou spolupráci k zajišténí administrace projektu.

Nástěnka

Školní družina

Ranní školní družina je od 7:00 hod ve třídě u paní učitelky Báčové.
Odpolední družina funguje do 16:00 hod.

Kontakt

Rychlý kontakt

obrázek
Základní škola a Mateřská škola Chrášťany
U Školy 41
Chrášťany
PSČ 252 19

MŠ Skřítci a školní kuchyně: +420 733 683 199
MŠ Berušky: +420 603 395 927
ZŠ: +420 733 683 767
ŠD: +420 736 447 427

reditelka@skola-chrastany.cz
Rodinná škola - ZŠ a MŠ Chrášťany

Created by © 2014-2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy